<$BlogRSDUrl$>

čtvrtek, září 25, 2008

Léčba lupénky s přípravky Dr. Michaels - výsledky studie a další informace 

Ahoj všem!
Dlouho jsem se neozval, ale můj život neztratil na zajímavosti :) Naopak! Stále mě baví. Jak jsem již psal, lupénka je teď u mě pěkně pod pantoflem. Moc bych přál každému lupénkáři, aby zažil 4 měsíce v kuse jako já - bez starostí. A protože mi bylo pomoženo, tak jsem se rozhodl zkusit pomoci ostatním - prostřednictvím médií a svého příběhu. Snad se to podaří a lidé zkusí převážně přírodní a bezkortikoidní přípravky Dr. Michaels a ony jim pomůžou... Stačí je objednat v kterékoli lékárně v České republice. Distributorem je společnost Phenix (čtěte “fénix” - to uveďte v lékárně při objednání, aby lékárníci, kteří tyto přípravky možná znát ještě nebudou, věděli, kde je v počítači hledat). A ještě než začnu s oficialitami, přidám (nejen) svůj dojem: přípravky Dr. Michaels narozdíl od většiny jiných mastí krásně voní (vždyť jdou taky z přírodnin, tedy třeba různých olejů).

Čeští dermatologové provedli studii účinnosti - v hlavní roli australské přípravky na lupénku Dr. Michaels. Léčba lupénky po 8 týdnech (u některých i po kratším čase) přinesla tyto fantastické výsledky:

Hodnocení lékaři po 8týdenních testech:
zhojeno .................................. 120 pacientů - 59,11 %
zlepšeno o 75 % .......................... 31 pacientů - 15,2 %
zlepšeno o 50 % .......................... 16 pacientů - 7,88 %
zlepšeno o 25 % ............................ 13 pacientů - 6,4 %
Nezlepšeno ................................. 15 pacientů - 7,38 %
zhoršeno ..................................... 7 pacientů - 3,44 %
nepřišel na poslední kontrolu .............. 1 pacient - 0,49 %

Celkem: 203 pacientů
Úspěšnost: 82,3%

- pokud bychom to převedli na celkový počet lupénkářů u nás, který je asi 300 000, a pokud by platila uvedená úspěšnost (která je zhruba stejná jako v zahraničních studiích v uplynulých letech), pak by to znamenalo, že:

180 000 lupénkářů se lupénky zbaví zcela
60 000 lupénkářů zažije 75- či 50procentní zhojení projevů psoriázy

= 240 000 šťastných lidí

Tahle léčebná kosmetika - tedy sada mycího gelu, masti a tělového oleje - je BEZ KORTIKOIDŮ, což je pro lupénkáře velmi důležité a cenné. Samozřejmě, že geneticky podmíněná lupénka z těla nezmizí. Vrací se ale ve zhruba 25procentní míře oproti původnímu stavu před léčbou přípravky Dr. Michaels (dle zkušeností prof. Františka Novotného) a mnohdy ani to ne. RECIDIVA JE TEDY MINIMÁLNÍ. Navíc projevy lupénky SE NAVRACÍ PO DLOUHÉ DOBĚ - NĚKDY AŽ PO ROCE nebo i delším čase.

11letý Tomáš Váňa, který byl stejně jako já coby pacient na tiskové konferenci v úterý 23. září, měl lupénku po celém těle. A už je PŮL ROKU BEZ JEDINÉHO FLÍČKU, natož pak ložiska. Paní Prstková měla lupénku na 60-70 procentech pokožky. Už prodělala dvě kúry a vždy se zcela zhojila (přičemž recidivu způsobilo zranění a operace ramene).

A já? Jsem 4 měsíce v pořádku, a to přestože jsem prodělal v červnu neštovice a někdy v létě lehké nachlazení (které vždycky předtím lupénce nahrálo). Před 16 a 14 lety jsem byl vinou lupénky hospitalizován. Na celé tělo se projevy psoriázy vždy vracely a bujely. Naštěstí pomáhaly pobyty u moře a od konce 90. let také světloléčba s koupelemi a držely psoriázu aspoň nějak na uzdě. Více se dočtete a doslechnete a taky uvidíte díky těmto odkazům:

Článek v MF Dnes ze 24. září 2008.
http://zpravy.idnes.cz/lekari-testuji-novy-pripravek-na-lupenku-pacienti-ho-zatim-chvali-100-/vedatech.asp?c=A080924_113935_vedatech_pje

Zde je pořad ČT24 Před polednem z 23. září, kdy byl hostem prof. František Novotný, jedna z největších českých kapacit na lupénku, a také já coby úspěšně léčený pacient. Když kliknete, uvidíte ale nejdřív reportáž Jaroslava Kramera, redaktora České televize, která téma shrnuje, a pak pod videooknem můžete kliknout na zmíněný rozhovor:
http://www.ct24.cz/veda-a-technika/29631-dermatologove-predstavi-novy-lek-na-lupenku/

Deník Šíp 25. září (tady je proslavená i naše kapela :) ):
http://sip.denik.cz/zpravy/-lupenka-dohani-lidi-k-sebevrazdam20080925.html

Další linky na články přidám, až budou k dispozici.

Všem lupénkářům přeju úspěch!!!

A POZOR:
I když bude v začátcích používání přípravků Dr. Michaels pokožka třeba i svědit a pálit, nenechte se odradit. VYDRŽTE TO. Dva týdny mě obličej docela pálil, byl červený jako po spálení na slunci, a asi třikrát za tu dobu jsem ho musel zchladit studenou vodou, ale postupně v průběhu těch dvou týdnů z něj lupénka mizela, a tak jsem držel a vydržel. Pak to pálení přešlo. Na zbytku těla mě kůže trochu svědila asi 4 týdny - ale to mi dělala lupénka i bez přípravků, tak jsem toho nedbal a zase vydržel. Všechno to do 8-10 týdnů zmizelo a já byl úplně čistý! Tohle se mi s jinými doma užívanými přípravky nestalo.

V LÉKÁRNĚ:
Sada stojí zhruba 2000 korun. Potřeba jsou průměrně 2-3 sady, záleží na míře postižení a rychlosti hojení.
Sám jsem zaplatil asi 9 tisíc korun. Ale jsou tací, kteří i přes rozsáhlé postižení kůže potřebují jen jednu sadu a během tří týdnů jsou čistí (11letý Tomáš Váňa byl bez lupénky už po 2 týdnech kúry). Já měl zasaženo také celé tělo, ale léčba trvala oproti Tomášovi déle. Kdo má ale menší postižení kůže, ten vystačí s jednou sadou třeba na celou 6-8týdenní kúru. Vše také závisí na každém tělu, na míře stresu v životě lupénkáře, zpomalení přináší konzumace alkoholu, kouření i nemoci.

Držím všem palce!
PS: Na fotkách jsou moje nohy - jakože před a po.

Comments: Okomentovat

This page is powered by Blogger. Isn't yours?