<$BlogRSDUrl$>

pondělí, listopadu 26, 2007

Kauza radar 

Tak to je podle mne výsměch slušnému řidiči, který nechce nikoho rušit, chce prostě plynule projet zasekaným Mělníkem.

Kdo neví, o co jde, ať čte zde:
http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/radar_ma_vsechna_povoleni.html

Nemyslím si, že jsem nejkompetentnější osoba, která by se měla vyjadřovat k umístění radaru na Malém Spořilově, ale podle toho, co jsem sledoval v médiích, si myslím následující.

Řešení neutěšené situace v oblasti, kde panuje hluk a vibrace nad klidem a pohodlím, tímto způsobem považuji za značně nešťastné. Je zdaleka nepřipravené a nepromyšlené do důsledků.

Tvrzení nejvyšších představitelů města, že to není past na řidiče a jejich peníze, není pravdivé (i kdyby to představitelé města mysleli třeba dobře). Na hlavním tahu městem, kudy jezdí mraky aut a kde by provoz měl co nejvíc odsejpat, umístit radar na takovém místě a ještě tak pozičně špatně, je podraz.
Například řidič o něm neví dopředu. Takže v oblasti stejně jede těch 40-50 km za hodinu (nebo víc, údajně i víc než 100 km/hod). Takhle sice zaplatí pokutu za to, co udělal, ale na rychlosti, kterou překonává přejezd, se tedy oproti době před umístěním radaru moc nemění (chyba!!). Není tady tedy žádná prevence, žádné upozornění "NERUŠTE LIDI, KTEŘÍ TADY ŽIJÍ, A JEĎTE 30tkou" DĚKUJEME! To by bylo moc slušné od města, které přeje svým občanům "krásné žití v našem městě". (a o prevenci by mělo jít především, aby tam ty lidi jezdili skutečně 30, ne?). S tímto nápadem prevence přichází město (nebo kdo) až na konci prosince, půlroku po umístění radaru (na co a hlavně jakým způsobem se o věci přemýšlelo se mi ani nechce domýšlet.. ačkoli si to domýšlím). Čteme, že "Město uvažuje i o informačních tabulích, které by na radar řidiče upozornily předem. Pravděpodobnější je ale varianta umístění cedulí u vjezdů do města, které by řidiče informovali o tom, že se měří na území města." To mělo přeci přijít už dávno! A ne půl roku po umístění radaru a po značných stížnostech veřejnosti (kolik lidí na tom strávilo času! Aby psalo dopisy do novin, komunikovalo s radnicí, policií, účastnilo se jednání na policii, údajně se odvolávalo proti pokutám a dělalo další věci spojené s pokutami za byť i sebemenší překročení rychlostního limitu! Jejich čas se dal ušetřit - zcela jednoduše. Například právě způsobem, který čteme v kurzívě výše.). Vedení radnice v tomhle zklamalo. Vezmu jeden fragment: Čas je jednou z nejdůležitějších veličin v životě člověka. A mělnická radnice čas mnoha řidičům svým zbrklým a nepromyšleným jednáním vzala a bere. Kdyby mi šlo o zpomalení a ztišení provozu v nějaké oblasti, vyjednám umístění obrovské cedule s nápisem 30km/hoda upozorněním na radar. No ne? ...

Když mi někdo z policie nebo krajského úřadu tvrdí, že je něco někde umístěno protiprávně, pak přeci nemůže někdo podle práva vybírat pokuty! A, upřímně, ani moc nevěřím zástupcům Bezpečných měst, citovaným v médiích. Například jejich tiskovému mluvčímu Jakubovi Hynkovi, který je zároveň tiskovým mluvčím společnosti Czech Radar, která radar umístila a vlastní a provozuje a která má z pokut pravděpodobně tučný zisk. Mimochodem pan Hynek je podle všeho najatý z agentury EMC group, která se zabývá komunikací a vztahy s médii. Pracuje tedy jak pro Bezpečná města, tak pro Czech radar. Projekt Bezpečná města sice voní lidumilně, ale zároveň smrdí byznysem.

Platit musí snad skoro každý, kdo Spořilovem projede... Kterak radnice získá zpět důvěru občanů? On už se asi nějaký způsob najde.

Comments:
Ale ale, takova hrubka:) Hele ja nevim jo, ale me to zas az jako takovy podraz neprijde-je tam znacka o nechranenym zeleznicnim prejezdu ktera jasne rika, ze se ma jet 30 a ne vic.Opravdu nechapu ty rozhorceny ridice, kteri nechteji platit..tak jednou snad jsem ucastnik provozu tak budu dodrzovat jeho pravidla, a kdyz ne, prijde trest. Hotovo. Jezdim tamtudy denne a nemam s tim problem. Ta vlecka by se mela opravit nebo zrusit, nevim, jestli jeste slouzi..Kazdopadne provoz se nezbrzdil tim, ze tam "najednou" je tricitka. Ona tam byla vzdycky..jenom to nikdo nedodrzoval. Neni problem trochu nekde jinde?
 
Ale ale, carka pred ktera :) Jako mi prijde, ze na radar by se melo upozornit, pokud to ma neco resit. Je tady nejakej zvyk ridicu a ten chci zmenit (a zvyk je zelezna kosile, to vime vsichni, takze v tomhle pripade mi to jako podraz prijde). Jak to udelam nejefektivnejc? Asi ne tim, ze budu rok sankcema ucit ridice, ze tam fakt maji jezdit pomalejc. Dal bych tam velkou ceduli. A dalo by se to resit opravou toho prejezdu (gumovy prejezdy jsou nejlepci). A navic od kraje neni to povoleni...
 
Okomentovat

This page is powered by Blogger. Isn't yours?