<$BlogRSDUrl$>

úterý, září 18, 2007

K dění na Mělníčku 

Mělník: Turista demoloval lavičky
Devatenáctiletý mladík z Německa se pokoušel demolovat lavičky na náměstí Míru v Mělníku. Jeho počínání si všimla operátorka kamerového systému a na místo byla vyslána hlídka městské policie, která muži v dalším ničení zabránila. Vzhledem k tomu, že nevznikla žádná hmotná škoda, byla mladíkovi uložena pokuta 1000,– Kč.
(Zdroj: www.melnicky.denik.cz)

Bond: Pokuta 35 euro je pro mladého Němce fakt dost málo. Měl dostat aspoň dvojnásobek a příště by si dal pozor, holomek.

Kondenzátor na zimáku rozpoutal dlouhou debatu
Dočetl jsem se, že město Mělník dalo dotaci 2 miliony korun zimnímu stadionu, který je v jeho majetku – dotace byla na vzduchový (chladící) kondenzátor (to aby se při bruslení nezjistilo, že se plave). Utratilo se z toho skoro půl milionu. „Jsou to náklady na zpracování projektové dokumentace, přípravy na připojení kondenzátoru, zčásti úpravy na vodním kondenzátoru,“ uvedla na dotaz Jana Kašparová, která je pověřena vedením odboru správy majetku a služeb mělnické radnice.* Pak se zjistilo, že kondenzátor vlastně vůbec není potřeba. Tak se někteří na městě rozhodli, že nejlepší bude nechat zbylý milion a půl provozovateli zimního stadionu HC Hvězda Praha.

Bond: No, to snad ne. Zastupitel Milan Schweigstill na to asi kápnul, když řekl: „Honem honem potřebujeme 1,5 milionu korun dát HC Hvězda Praha jako dotaci. Takže je tu projekt na kondenzátor za dva miliony, ale koupilo se něco jen za půl milionu. Tak ten jeden a půl milionu jim dáme právě z téhle kolonky.“ * Opravdu to tak silně působí. Vždyť ze zkušenosti víme, jak je to problematické a někdy zvláštní s dotacemi pro sporty, hlavně pro ty velké, u nás na Mělníku.
Taky mi přijde divné dělat přípravy na připojení kondenzátoru, když ten se pak nekoupí. I když ty peníze budou nějak na provoz stadionu, tak přece takhle to dělat nejde. Vždyť od toho se rozhodlo o udělení dotace KONKRÉTNĚ na kondenzátor, tedy na určitou věc. Peníze hezky zpátky do městské kasy a pak hlasovat o dalším konkrétním využití třeba na provoz stadionu, městského majetku – ale hezky znovu schválit, na co půjdou. Ne je dát HC Hvězda Praha k dispozici jen tak.

* Mělnický deník, 14.9., Kondenzátor na zimáku rozpoutal dlouhou debatu

Comments: Okomentovat

This page is powered by Blogger. Isn't yours?