<$BlogRSDUrl$>

čtvrtek, února 01, 2007

Nad tímhle duše plesá:) 

Z článku Mělnického deníku o třídění odpadu v našem milovaném městě, 1.2.:
Do sběrných kontejnerů se vyhazují odpadky, které lze znovu zpracovat. Za loňský rok bylo odvezeno 505 tun takto vytříděných složek, což je o 225 tun více než v roce předešlém.
Bond: To je paráda! Jen houšť :)

Z téhož článku:
Občané také mohou odevzdat veškerý odpad, který vznikne při běžném chodu jejich domácnosti ve sběrném dvoře. V Mělníku jsou tři. V ulici Karolíny Světlé, v Bezručově ulici a ve Vehlovicích. Dvory nejsou zatím moc využívány a většina odpadků končí v popelnicích, které jsou vyváženy pravidelně jednou týdně a přijdou město na 215 tisíc ročně.
Bond: Lidi, zamysleme se nad sebou.

Problém je i časté ničení odpadkových košů. Jen z nich se v loňském roce odvezlo 78 tun odpadků. Koše jsou na většině míst zdemolované, dokonce 54 košů bylo dozcela zničeno. Náklady na jejich opravu při tom jdou do statisíců.
Bond: Lidi, nechcete těm svým parchantům někdy vysvětlit, co je to slušné chování, ha? Už mě to fakt neba!

Největší příčinou narůstání množství odpadu jsou stále přibývající obchodní centra. "Za posledních deset let se trvale množství odpadu navyšuje. Každé otevření nového supermarketu znamená nárůst celkového množství odpadu asi o 3 procenta," doplnil Mikeš.
Bond: A jeje, já to věděl... Já věděl, že ty supermarkety za něco můžou a že nejsou dobrý... Nějak..jakoby..podvědomě jsem to tušil - už když stavěli Penny. Chm, mně třeba tehdy ten Plus stačil. Vám ne? No, asi ne, páč pak mi u baráku vystřihli ještě dva hyperdynamickynabídkupodlepotřebzákazníkaměnící trhy (jakože markety..vlastně supermarkety..takže supertrhy). To je dalších víc než šest procent! Proč víc než šest? Protože každá tři procenta nárůstu se počítají vždy už z navýšeného čísla, hm:) Bondův tip: supermarket nemáme snad už jen u zámku. A tam by se vyjímal! Takže kdyby byl nějakej zájemce... Ty další tři procenta už přeci skousnem, když už jsme vydrželi tolik. Já teda jo. To už nebude taková změna. A navíc lidi v centru to budou mít blízko na nákupy! Hurá! Co, Růzhyne? :)

Comments: Okomentovat

This page is powered by Blogger. Isn't yours?