<$BlogRSDUrl$>

čtvrtek, listopadu 30, 2006

Kauza domu v centru města 

Vyšel jednou takhle na světlo jeden text. A ten text byl o prodeji městského majetku. Byl vyvěšen na veřejných místech a měl přijít i zastupitelům (nazván byl "Vážení občané, tohle se nepovedlo"), měl několik bodů a ty byly velmi zajímavé. Co je na tom pravdy, může každý zkusit pátrat v análech radnice, ale je fakt, že o tom média píšou. Viděl jsem už pár článků o některých bodech. Prodej městského domu ve Svatováclavské ulici (!!!) v historickém centru Mělníka panu Vášovi za 436 000 korun - to člověka zarazí. Rozhodnutí o tomto prodeji šlo dohledat snadno v zápisu ze zastupitelstva města z 24.6.2003. To tedy lež nebyla. A v článcích bylo, že:

...dům původně patřil státu, pak měl přejít na město, ale protože bylo podle odborného posudku v domě více komerční plochy než plochy pro bydlení, dostal se dům do rukou postupně asi devíti majitelů. Posledním z nich byl právě podnikatel Stanislav Váša. Zároveň ale o dům zažádalo město. Celý spor se dostal před soud. Váša si však myslel, že je nemovitost jeho, a dříve než soud spor rozhodl, do něj investoval dva miliony korun. Soud nakonec rozhodl, že dům patří městu. „Dům jsme za tuto cenu 436 tisíc prodali jedině proto, že jinak bychom Stanislavu Vášovi museli zaplatit peníze, které do domu investoval,“ vysvětlil Neumann.„Prodej domu panu Vášovi schválilo vzhledem k situaci zastupitelstvo jednomyslně, a to za odhadní cenu z roku 1993, tedy z doby, kdy pan Váša začal do domu investovat,“ dodal Neumann. (MF Dnes, 22.11.2006)

Přijde mi, že i 2 miliony jsou docela málo, ne? Vždyť dům ve Svatováclavské, v blízkosti zámku, v samém jádru města, musí stát daleko víc! Když třeba dům na Zátiší stojí 5 až 6 milionů... Takže město si prodejem mohlo přijít na pár milionů korun. I kdyby se panu Vášovi mělo vrátit dva za jeho investice, furt by na tom město nějaký peníz bralo, ne?

No, nevim. Kdo o tom třeba víte víc, nebo máte nějaký názor, napište ho rád se dozvím víc.

Comments:
více na www.ctyrkolky-ostrava.cz
 
Okomentovat

This page is powered by Blogger. Isn't yours?